Martin Šulík: Bahçe (The Garden)

Genç Jakub hayatından memnun değil; işi onu tatmin etmiyor, evli bir kadınla olan ilişkisini de yürütemiyor, hiç geçinemediği babasıyla da bir apartman dairesi paylaşmak zorunda. Kendisini çevreleyen boz gerçeklikte kaçmak için Jakup kısa bir süreliğine büyükbabasının köydeki eski evine taşınmaya karar veriyor. Buradayken büyükbabasının günlüğünü buluyor, bu da yalın ve unutulmuş bir dünyanın büyüsünü keşfetmesini sağlıyor: erik likörü yapmayı, ekmek pişirmeyi, büyük bahçenin çimlerini biçmeyi öğreniyor; gizemli üç adam onu ziyaret ediyor, bilinmezliklerle dolu ve son derece ilginç bir kız olan Helen’la tanışıyor. Kısa tatili gittikçe uzuyor ve Jakup daha farkına bile varamadan hayatı köklü bir değişime uğruyor.

Director: Martin Šulík

Cast: Roman Luknár, Zuzana Sulajová, Jana Svandová, Marián Labuda

Slovakya, Fransa, 1995, 99', renkli

Slovakça; Türkçe altyazılı

The young Jakub leads a discontented life: not gratified by his Job and incapable of making his relationship with a married woman work, he is forced to share an apartment with his father with whom he is on very bad terms. To escape from the grey reality that surrounds him, the boy decides to move, for a short time, to his grandfather's old house in the country. Here Jakub finds his grandfather's diary which enables him to discover the charm of a simple and forgotten world: he learns how to prepare plum liqueurs, to make bread and to mow the lawn of the large garden; he receives a visit from three mysterious men and makes the acquaintance of Helen, an inscrutable and fascinating girl. His short holiday becomes increasingly prolonged and Jakub's life undergoes a radical change, before even he has the time to realize it.

Director: Martin Šulík Cast: Roman Luknár, Zuzana Sulajová, Jana Svandová, Marián Labuda Slovakia, France, 1995, 99', color Slovakça; Türkçe altyazıl

Cuma 8/3, 19:30

#ENGLISH #BedenveRuh #Filmler #Slovakya

Dramaturji
Program