İstanbul ve İzmir’deki film gösterimlerinin ardından, 3. Vişegrad-Türk Kültür Festivali, Çekya, Macaristan, Polonya ve Slovakya’dan bir grup çağdaş sanat sergisiyle Gama Gallery, 42 Maslak’ta devam ediyor. Serginin başlığı: Beden, Ruh, İsyan – Performans, Fotoğraf, Kavram. Sergi, Çek ve Polonyalı sanatçıların herkese açık bir performansıyla, 12 Nisan’da başlayacak, saat 19.00.

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

Beden, ruhsuzlaşmıştır artık. Ancak, kendimizi gerçekleştirmeyi arzulamaya devam ettikçe, bedenlerimizi sanal dünyaya avatarlar şeklinde gönderiyoruz.

 

Beden haline gelirken, esin almaya devam eder. Beden veya ruhun herhangi birini göz ardı etmek, diğerinden kuşku duymak demektir. Vişegrad-Türk Kültür Festivali, dört ülkeden dört sanatçı kolektifini Türkiye’de ağırlıyor: Szczecin (PL), Brno (CZ), Bratislava (SK) ve Budapeşte (HU). Serginin küratörlüğünü Martin Maryška
ve Lenka Klodová yapıyor. 

Performativite
ve Cinsellik

János Szirtes
Ágnes Éva Molnár
Andrea Júlia 
Mrs. Fajger Dudás

Anna Nemes

Budapeşte, Macaristan 

Anna Nemes
Üzgün Cüce
Sad Gnome
tuval üzerine akrilik
acryl on canvas
140 x 120 cm
2016

Beden/ölür
Body/dies

Beden Tasarımı

Stüdyosu

Brno, Çekya

KATEŘINA OLIVOVÁ, MARTINA PAVELKOVÁ, KAROLÍNA KOHOUTKOVÁ, HANA NĚMEČKOVÁ, LENKA KLODOVÁ, ZUZANA KLEINEROVÁ, MONIKA KOJETSKÁ, NELA RICHTEROVÁ, MARKÉTA POLCAROVÁ, MARKÉTA JEŽOVÁ, BARBORA TRNKOVÁ

BRNO GÜZEL SANATLAR FAKULTESİ BUT

Sanatçılar kolektifi, Beden Tasarımı Stüdyosu
Çoklu-Beden Yazı
enstalasyon
Prag 2013

Bedeni Sinirlamak

Bağlamdaki 

İmge/Ses/Metin
Stüdyosu

Bratislava, Slovakya

PETRA FORNAYOVÁ, NÓRA RUŽIČKOVÁ, MAJA ŠTEFANČÍKOVÁ, JAKUB ČERNOŠEK, VIKTÓRIA REVICKÁ, PAULA KENTOŠOVÁ, LAURA ACCARDO, FABIANA PÉREZ, RENÁTA PINTÉROVÁ, DOROTA BRÁZDOVIČOVÁ, DOMINIKA KOŠŠOVÁ, ELEONÓRA STANKOVÁ, MARTIN TOLDY, VERONIKA UNZEITIGOVÁ, DOROTA BRÁZDOVIČOVÁ,
EMÍLIA VEREŠCAGINA, PETRA PUČEKOVÁ

GÜZEL SANATLAR VE TASARIM AKADEMISI

Martin Toldy
Gerilim

performatif heykel

2016

Marlena

Węgrzanowska
B)
fotoğrafçılık
photography
2017

Bedenin
Kavramsallaştırılması

Fotoğrafçılık ve Sanat

Stratejileri Stüdyosu

Performans ve Görsel-İşitsel Sanat Stüdyosu

Szczecin, Polonya

HANNA KASZEWSKA, MARYNA SAKOWSKA, MARLENA WEGRZANOWSKA, KAROLINA SZUFLETOWSKA, MAREK NELSKI, ANDRZEJ MARA, KAMIL MACIOŁ, MARLENA WEGRZANOWSKA, JULIA CZARNECKA

SZCZECİN SANAT AKADEMİSİ

Workshop w/ Dariusz Fodczuk

Privately But in Public

Small gestures and private relations
as the power of art

15 April, İstanbul

Visegrad-Turkish Culture Festival, Hungarian Cultural Centre and Gama Gallery are pleased to welcome to Istanbul Dariusz Fodczuk, a Polish contemporary artist and performer, who will lead a 1-day workshop for visual and performing artists from Istanbul.
Join us, it's free.

Ankara’da devam ediyoruz

Vişegrad-Türk Kültür Festivali üçüncü kez Macaristan, Polonya, Çekya ve Slovakya sinemalarını bir araya getiriyor. Bu yılki "Beden ve Ruh" temasında, insan doğasının iç dünyasını Beden, Zihin ve Ruh ile ilişkisi bakımında keşfediyoruz ve V4 ülkelerinden "yükselen" hikayelerini İstanbul, İzmir ve Ankara'ya taşıyoruz. 

Festival dramaturjisi Agata Trojak. 

Ücretsizdir. Türkçe altyazılı. Rezervasyon alınmamaktadır.

3. Vişegrad-Türk Kültür Festivali Uluslararası Vişegrad Fonu Başkonsolosluklarının katkılarıyla düzenlenmektedir. Festival kendi vatandaşlarını, üyelerini ve kardeş toplumlarını temsil eden Çek Cumhuriyeti, Macaristan, Polonya ve Slovakya (Vişegrad Dörtlüsü, V4) ve Türk dernekleri tarafından Visegrad-Türk Toplumu Girişimi adı altında düzenlenecektir.

3rd Visegrad-Turkish Culture Festival is supported by International Visegrad Fund and Consulate Generals of the Czech Republic, Hungary, Poland and Slovakia.

The festival is organised by Czech, Hungarian, Polish, Slovak (Visegrad Four, V4) and Turkish associations representing their expat, compatriot or friendship communities under the name of Visegrad-Turkish Community Initiative. 

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle